Bp Louis Dicaire z Kanady w Cielądzu

10 LUTEGO 2014

Tym razem spotkał się z wiernymi w czasie Sumy w niedzielę 9 lutego. – Jest to dla mnie zawsze wielką radością, że w trakcie pobytu w Polsce mogę kilka dni spędzić w waszej parafii. Zawsze doświadczam u was gościnności, serdeczności i ciepła. Po powrocie mówię innym, że czuję się u was, jak u siebie w domu. Oczywiście, nie da się porozumieć między nami, bo nie znam waszego języka, ale ważne są uczucia przyjaźni i braterstwa, które kierujecie do mnie – mówił bp Dicaire, udzielając błogosławieństwa.

Cielądzcy parafianie pamiętali o dwóch jubileuszach swojego gościa, które przypadają na początku bieżącego roku. 20 stycznia 1974 r., a więc 40 lat temu, został wyświęcony na kapłana, a 15 lat temu – 25 marca 1999 r. – przyjął sakrę biskupią. Z tej okazji złożyli mu życzenia oraz wręczyli kwiaty i upominek.

Więcej o wydarzeniu można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.