Odpustowo w przedszkolu diecezjalnym w Łowiczu

31 STYCZNIA 2014

Zjednoczyła łowickie rodziny, łowickie duchowieństwo z Księdzem Biskupem Andrzejem F. Dziubą głównym celebransem uroczystej Eucharystii w parafii Świętego Ducha, łowickie władze miasta z Panem Burmistrzem Janem Kalińskim i Przewodniczącym Rady Miasta Panem Henrykiem Zasępą na czele, wspólnoty i rodziny zakonne z władzami Zgromadzenia Sióstr Misjonarek świętej Rodziny, łowicką oświatę…… bo zawsze chciała – by wszyscy byli jedno.

29 styczeń to dzień narodzin dla nieba naszej Założycielki Błogosławionej Bolesławy Lament a zarazem Patronki Przedszkola, więc do radosnego świętowania szczególnie włączyły się przedszkolaki, całym sercem wyśpiewując hymny swojej Opiekunce. Jak na odpust przystało nie zabrakło również miłych, bo słodkich niespodzianek. Lizaki w kształcie czerwonych serc z myślą bł. Bolesławy pomogą nam w kroczeniu drogą ku świętości.

Obecna na Mszy Świętej Wikaria Generalna Zgromadzenia, wystosowała w imieniu Przełożonej Generalnej, prośbę o podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia 29 stycznia w całej diecezji łowickiej wspomnienia obowiązkowego bł. Bolesławy Lament i złożyła na ręce ks. Biskupa odpowiednie ku temu dokumenty. Tym sposobem kult bł. Bolesławy będzie mógł szerzyć się nie tylko w mieście jej narodzin, ale usłyszą o niej, jej życiu i działalności wszyscy diecezjanie.

Tekst s. Anna Kocęba, zdjęcia archiwum własne przedszkola.