Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

25 STYCZNIA 2014

Modlitwom przewodniczy ks. Andrzej Luter, doktor teologii ekumenicznej. Hasłem tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan jest zdanie z listu św. Pawła: „Czy Chrystus jest podzielony?”.

– To prowokujące pytanie powinno skłaniać nas do refleksji nad sobą, nad naszymi wspólnotami, rodzinami, nad naszym Kościołem – mówił podczas homilii w Skierniewicach ks. Andrzej. – Często nie dorastamy do wymogów Ewangelii, lubimy mieć wrogów. I wydaje nam się, że wtedy nasze duszpasterstwo dobrze funkcjonuje. Ale duszpasterstwo strachu i lęku nie ma przyszłości i nie ma nic wspólnego z nauczaniem Jezusa, który był absolutną jednością. Dlatego jedyną drogą do jedności jest życie zgodne z Ewangelią – nauczał.

Więcej o wydarzeniach można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”.

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.