Otwarcie wystawy poświęconej ś.p. Józefowi Kardynałowi Glempowi Prymasowi Polski Seniorowi.

27 STYCZNIA 2014
Otwarcia wystawy dokonał Jego Ekscelencja ks. prof. dr hab. Andrzej Franciszek Dziuba – Biskup Łowicki i Pani Dyrektor Muzeum Marzena Kozanecka-Zwierz. Wśród zaproszonych gości obecny był Jego Ekscelencja ks. Alojzy Orszulik – Biskup Łowicki Senior, ks. kan. Ryszard Pruczkowski (Kapituła Bydgoska) i ks. kan. Stefan Balcerzak (Kapituła Gnieźnieńska), Burmistrz Miasta Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, Przewodniczący Rady Miasta Henryk Zasępa, ks. Adam Matysiak – Ekonom Diecezji Łowickiej i wielu innych znamienitych gości.

Wystawa prezentuje pamiątki związane z posługą Prymasa Polski (mitry, pastorały, pierścień biskupi, itp.) rzeczy osobiste (pióro, okulary, spinki do mankietów, maszyna do pisania, itp.). Biskupi wspominali związki Józefa Kardynała Glempa z „prymasowskim” Łowiczem. Kuratorem wystawy jest ks. kan. Stanisław Majkut – Kustosz Skarbca Bazyliki Katedralnej w Łowiczu, Pomnika Historii. Po uroczystym otwarciu wystawy uczestnicy udali sie do Bazyliki Katedralnej aby uczestniczyć w uroczystej liturgii Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem J.E. ks. prof. dr. hab. Andrzeja Franciszka Dziuby Biskupa Łowickiego, za ś.p. Józefa Kardynała Glempa. Homilię wygłosił ks. Józef Zawitkowski Biskupa Pomocniczy Łowicki Senior.

Więcej o wystawie można przeczytać na stronie internetowej redakcji „Gościa Niedzielnego”.