370. Nie lękajcie się wybierać Chrystusa – powołaniówka w parafii p. w. św. Mikołaja, biskupa w Słupi

12 STYCZNIA 2014

Ks. Rektor podobnie jak klerycy podzielił się świadectwem swojego powołania, przypomniał również to, jak ważni są w społeczności i w Kościele ludzie starsi. Ich choroba, cierpienie, ale także chęć życia może nas uwrażliwiać na dobro i innych ludzi.

Powołaniówka to nie tyle czas „promocji” powołań, co ukazania wyjątkowości tej drogi. Jest to również niezwykle cenna dla nas chwila – chwila spotkania z mieszkańcami naszej diecezji. Parafie pragną poznawać kleryków i styl życia kapłańskiego, ponieważ chrześcijaństwo to zawsze nowy styl życia – służba Bogu, Kościołowi i wszystkim, którzy pragną tej posługi.