Orszak Trzech Króli w Diecezji

6 STYCZNIA 2014

Rok temu Orszak Trzech Króli w Łowiczu zainicjowali wierni i proboszcz ks. Adam Domański z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym roku ponownie ulicami dzielnicy Korabka, którą obejmuje parafia, przeszedł wielobarwny pochód podążający za trzema mędrcami jadącymi na koniach. Wierni w różnym wieku, w tym rodziny z małymi dziećmi, zebrali się przed Zespołem Szkół przy ul. Grunwaldzkiej. Tam wyruszyli w stronę kościoła ze śpiewem na ustach. Tuż za królami podążał poczet sztandarowy szkoły. Przed kościołem utworzyli szpaler witając jeźdźców przybyłych ze Wschodu, którzy weszli do świątyni i oddali pokłon Jezusowi. Na powitanie dzieci zgotowały królom owacje na wszelkiego rodzaju instrumentach.

Więcej o poszczególnych wydarzeniach można przeczytać na stronach internetowych „Gościa Niedzielnego”:
Głowno
Kutno
Łowicz
Rawa Mazowiecka
Tekst dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.