Koncert zespołu TGD i modlitwa o jedność chrześcijan

5 STYCZNIA 2014

Nabożeństwo ekumeniczne „Abyśmy byli jedno, aby świat uwierzył”, które odbyło się 4 stycznia w kościele Matki Bożej Pocieszenia w Żyrardowie, było kolejnym, trzecim już etapem na drodze diecezjalnych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r. Spotkanie rozpoczęło się charyzmatycznym koncertem zespołu Trzecia Godzina Dnia, który łączy wykonawców wielu wyznań. Kolędy, pastorałki, a także najpopularniejsze pieśni uwielbienia śpiewane przez TGD doskonale przygotowały serca wiernych na modlitwę o jedność chrześcijan.

Podczas spotkania wykorzystano elementy wspólne dla wszystkich wspólnot chrześcijańskich: symbol światła, krzyż, czytanie słowa Bożego, odmówienie Składu Apostolskiego i Modlitwy Pańskiej. Wierni i duchowni, którzy po brzegi wypełnili świątynię, przekazali sobie również znak pokoju i podzielili się chlebem, co było symbolem pragnienia zasiadania do stołu Pańskiego w niebieskiej ojczyźnie. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli przedstawiciele Kościoła Zielonoświątkowego (prezbiter Piotr Nowak), Ewangelicko- Augsburskiego (biskup Jan Cieślar, diakon Halina Radacz, ks. Waldemar Radacz) i Kościoła Bożego w Chrystusie, zaś gospodarzem spotkania był biskup łowicki Andrzej F. Dziuba.

Więcej o wydarzenia z parafii można przeczytać na stronie internetowej „Gościa Niedzielnego”

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.