366. Rekolekcje powołaniowe

30 GRUDNIA 2014

Czas tych rekolekcji miał być smakowaniem w Słowie Bożym i Adoracji. W kolejnych konferencjach uczestnicy mogli zatrzymać się nad postaciami apostołów: św. Piotra, następnie św. Jana i wreszcie św. Pawła. W pozostałych konferencjach przenoszących doświadczenie wspomnianych postaci bibilijnych na konkret życia w naszych czasach, rekolektanci próbowali w jakiś sposób odnaleźć w świętych apostołach siebie. Podczas rekolekcji ubogacającym wydarzeniem było spotkanie z rodziną z Bełchowa, która dała piękne świadectwo o tym, jak w małżeńskim życiu Bóg ich prowadzi. Nie zabrakło również świadectw kleryckich, a także wielu rozmów na życiowe tematy. Wszystkich nas koncentrowała i umacniała w jednej wspólnocie codzienna Eucharystia. Zaś Mszę św. ostatniego dnia sprawował J. E. ks. bp Andrzej F. Dziuba. Rekolektanci, wspaniali młodzi mężczyźni, dali nam wiele radości i piękne świadectwo swojej wiary. Zostaną w naszej pamięci na długo.

Dziekujemy także współprowadzącym: s. Annie Marii za jej zapał, serce i rozmodlenie, a także kapłanom, którzy wygłosili tematyczne konferencje, za ich dyspozycyjność, otwartość na dzieło rekolekcji i mądrość ich nauk: ks. Piotrowi Jóźwiakowi, ks. Adamowi Domańskiemu i ks. Wojciechowi Osialowi.

W tegorocznych rekolekcjach uczestniczyło 7 osób:
Dawid z par. pw. Przemienienia Pańskiego w Międzyborowie
Sebastian z par. pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu
Paweł z par. pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Łowiczu
Adrian z par. pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Rawie Mazowieckiej
Kacper z par. pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Rawie Mazowieckiej
Oskar z par. pw. Niepokalanego Poczęcia N.M.P. w Rawie Mazowieckiej
Piotr z par. pw. św. Wawrzyńca w Sochaczewie

Jeszcze raz pozdrawiamy Uczestników rekolekcji, ich parafie oraz Duszpasterzy, którzy pomogli im przybyć do nas, by razem trwać w tych dniach przy Jezusie.
Niech Boże błogosławieństwo prowadzi Was przez cały nowy rok 2014+
Moderatorzy Dzieła Powołań i Alumni WSD