330. 5 nowych alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu

1 PAźDZIERNIKA 2013

Klerycy I roku, od 24 do 28 września, uczestniczyli w kursie wstępnym w Spale. Nad przebiegiem kursu czuwał ojciec duchowny Seminarium – ks. dr Zbigniew Przerwa wraz z klerykiem IV roku – Mateuszem Wojtczakiem. Był to czas, kiedy nowi uczniowie „Szkoły Chrystusa”, zostali wprowadzeni w zasady życia seminaryjnego. Kurs wstępny polegał m.in.: na uczestnictwie w codziennej Eucharystii, adoracji Najświętszego Sakramentu, lekturze Słowa Bożego, uczestnictwie w Drodze Krzyżowej, osobistej i wspólnej modlitwie, wspólnym śpiewaniu pieśni i piosenek religijnych, na rozmowach duchowych oraz wprowadzaniu w tajniki medytacji i na nauce odmawiania modlitw brewiarzowych.

Podczas trwania kursu klerycy udali się też na pielgrzymkę do sanktuarium bł. Honorata Koźmińskiego, które znajduje się przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Nowym Mieście nad Pilicą. Po sanktuarium oprowadzał ich kustosz – o. Krzysztof. Na koniec pielgrzymki alumni uczestniczyli we Mszy świętej odprawionej w miejscu, w którym pochowane są relikwie błogosławionego o. Honorata.

28 września, w sobotę, zaraz po Eucharystii, klerycy I roku wrócili do gmachu Seminarium w Łowiczu.