XVIII ŁPPM już na Jasnej Górze

15 SIERPNIA 2013
admin

W tym roku już po raz 18. 6 sierpnia wyruszyła z łowickiej katedry ŁPPM na Jasną Górę. Tegoroczne hasło „Panie, przymnóż nam wiary!” miało przypominać pątnikom, że ciągle trzeba prosić Pana o wiarę. A hymnem pielgrzymki stała się pieśń zespołu „Mocni w Duchu” – „Najpiękniejsza z Kobiet”.

W umocnieniu i przyglądaniu się wierze pomagały konferencje wygłoszone przez ks. Bogusława Zemana – prowincjała paulistów. To już drugi raz, jak łowiccy pielgrzymi korzystają z nowoczesnych form przekazu – w ubiegłym roku również konferencje zostały nagrane przed wyjściem na pielgrzymkę i były odsłuchiwane w czasie etapów przez kolejne dni.

Ks. Bogusław przez 9 dni mówił o wierze w rożnych jej aspektach. I tak:
1. dzień – „Wierzę bo mogę”
2. dzień – „Łaska wiary”
3. dzień – „Wiara z wyboru”
4. dzień – „Dlaczego warto wierzyć”
5. dzień – „Zagrożenia dla wiary”
6. dzień – „Wierzę w Kościele i z Kościołem”
7. dzień – „Trudności w wierze”
8. dzień – „Rycerze wiary”
9. dzień – „Świadkowie wiary”
Nie tylko było można słyszeć ks. Zemana ale również na szlaku pątniczym pojawił się w Gosławicach, gdzie wygłosił homilię podczas porannej Mszy św.

W czasie pielgrzymki niestety odszedł po nagrodę do Pana ks. prałat Mieczysław Iwanicki – wieloletni Pielgrzym a zarazem Ojciec Duchowny pielgrzymki. To odejście wpisało się na trwałe w przeżywanie pielgrzymki, a zwłaszcza bardzo mocno dotknęło pielgrzymów grupy Brązowej, z którą zawsze kroczył przed tron Jasnogórskiej Królowej.

W tym miejscu należy pogratulować ks. Rafałowi Babickiemu – głównemu Przewodnikowi Pielgrzymki – że od strony duchowej jak i logistycznej została ona bardzo dobrze przygotowana. Wiele słów wdzięczności należy tym samym skierować do Służb pielgrzymkowych ale przede wszystkim do Gospodarzy, którzy na całej długości pielgrzymki dbali o to, by pielgrzymi mieli co jeść i gdzie spać. Bóg Zapłać!

Dla samych pielgrzymów był to szczególny czas, zwłaszcza że wielu z nich szło pierwszy raz. Na pamiątkę każdy otrzymał opaskę na rękę w kolorze grupy – był to „dziesiątek” różańca. Bo modlitwa cały czas była obecna na pątniczym szlaku.

Więcej o pielgrzymce, o tym co działo się każdego dnia możemy przeczytać na stronie oficjalnej pielgrzymki.

Podobne