Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

30 MAJA 2013

Tego dnia pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza, z udziałem biskupów, kapłanów, władz samorządowych i wielkiej liczby wiernych odbyła się w Łowiczu procesja Bożego Ciała.
Eucharystii w bazylice katedralnej przewodniczył biskup Andrzej F. Dziuba i on też wygłosił homilię – można odsłuchać jej treść w pliku poniżej.
Po Mszy św. wyruszyła procesja ulicami miasta: ul. Podrzeczną, Browarną, Zduńską i Starym Rynkiem.
Jak corocznie zostały przygotowane cztery ołtarze:
1. Przez przedstawicieli wiosek parafii katedralnej – Zielkowice II;

2. Przez przedstawicieli Cechu Rzemiosł;
3. Przez duszpasterstwo oo. pijarów;
4. Przez wspólnoty neokatechumenalne z Łowicza wraz z kapłanami parafii katedralnej.

Przy czwartym ołtarzu płomienną homilię wygłosił biskup pomocniczy Józef Zawitkowski – tekst homilii w pliku poniżej. Na zakończenie Biskup Ordynariusz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

Zdjęcia dzięki uprzejmości parafii katedralnej.