311. Majówka 2013 – dzień pierwszy

5 MAJA 2013

Pierwszy dzień „majówki” rozpoczęliśmy od odwiedzenia sanktuarium maryjnego w Studzienicznej, gdzie znajduje się słynący wieloma łaskami cudowny obraz Matki Bożej Studzienicznej.

Po nawiedzeniu Sanktuarium udaliśmy się do pokamedulskiego klasztoru w Wigrach, w którym byliśmy zakwaterowani przez cztery dni naszego wspólnego odpoczynku. Po przybyciu na miejsce przywitał nas ks. Dariusz Rogiński, miejscowy Proboszcz i Kustosz kompleksu wigierskiego.

Niedługo potem każdy z nas miał okazję odbyć rejs statkiem po jeziorze Wigry, podziwiając lokalny krajobraz i przepięknie usytuowany kompleks klasztorny. Podobnym statkiem oraz trasą pływał w roku 1999 papież, błogosławiony Jan Paweł II podczas swojego dwudniowego pobytu w Wigrach, odpoczywając i zachwycając się pięknem wigierskich krajobrazów.

Po rejsie, o godz. 18.00 zgromadziliśmy się w barokowym kościele pokamedulskim pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, aby uczestniczyć w ofierze Mszy świętej, po której po raz pierwszy w tegorocznym maju odśpiewaliśmy Litanię Loretańską.

Ostatnią atrakcją dnia było wspólne ognisko, podczas którego mogliśmy zjeść przygotowane dla nas potrawy, upiec kiełbaski, pośpiewać i wysłuchać recytacji wierszy przygotowanych przez naszych kolegów.

Kolejny dzień naszej „majówki” był równie pasjonujący i ciekawy, ponieważ był spędzony poza granicami naszego kraju. Dalsze informacje już niebawem na naszej stronie internetowej.

Zobacz:
II dzień „Majówki”