SPOTKANIE MŁODZIEŻY W NIEDZIELĘ PALMOWĄ

24 MARCA 2013
Tradycją Kościoła katolickiego jest, że w Niedzielę Palmową odbywa się Światowy Dzień Młodzieży, przeżywany przez młodzież w diecezjach, ze swoim biskupem. Początek dał Papież Jan Paweł II w 1985 roku.
Także i w tym roku młodzież naszej diecezji spotkała się w Łowiczu. Choć pogoda nie okazała się łaskawa, nikt nie utracił ducha. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników spotkania, podjęto decyzję, że w tym roku wyjątkowo odbędzie się ono w katedrze, a nie na Starym Rynku.
Program wystartował ok. godz. 11.00. Zaczęło się od uwielbienia Boga śpiewem i zawiązania wspólnoty. Następnie młodzież wysłuchała świadectwa młodego małżeństwa. Okazało się ono niezwykle autentyczne i pociągające.
Młodzież odmówiła modlitwę zawierzenia, a o godzinie dwunastej rozpoczęła się uroczysta liturgia Niedzieli Męki Pańskiej. Ksiądz Biskup poświęcił palmy i wygłosił homilię do młodzieży.
Po Mszy św. tradycyjnie został przeprowadzony konkurs palm. Puchar za I miejsce wygrała palma z Popowa koło Łowicza.

Zdjęcia dzięki uprzejmości „Gościa Niedzielnego”