287. Akatyst w Skierniewicach

17 GRUDNIA 2012

Zaraz po przyjeździe bardzo serdecznie przywitał nas ks. proboszcz Jan Rawa wraz z ks. wikariuszem Łukaszem Śliwińskim, po czym zostaliśmy zaproszeni do Kościoła, który na tę okazję był ozdobiony licznymi świecami i specjalnym oświetleniem, które samo z siebie już wywoływało odpowiedni nastrój. Wkrótce potem rozpoczęło się nabożeństwo.

Akatystowi przewodniczył ks. prałat dr hab. Michał Janocha, ojciec duchowny Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, który właśnie prowadzi rekolekcje adwentowe w tej parafii. W śpiewie uczestniczyła liczna grupa wiernych z parafii i całych Skierniewic.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz skierował słowo do zgromadzonych, którym podziękował za przybycie. Ks. Rawa w sposób szczególny zaakcentował włożony trud w przygotowanie śpiewu przez alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu. Każdy z seminarzystów, jako wyraz wdzięczności, otrzymał pamiątkowy album.

kl. Paweł Gontarz