Konferencja promująca film dokumentalny o Bazylice Katedralnej w Łowiczu

5 WRZEśNIA 2012
Konferencja skierowana była głównie do mediów, ale miała charakter otwarty i każdy chętny mógł wziąć w niej udział. Jej głównym punktem była premierowa projekcja krótkometrażowego filmu dokumentalnego, który jest de facto przewodnikiem po Bazylice katedralnej w Łowiczu.

Konferencji przewodniczył Biskup Łowicki Andrzej F. Dziuba. Wzięli w niej udział także ks. Bogumił Karp, ekonom diecezji łowickiej, Karol Pruski, fotograf i reżyser filmu, zaś konferencję prowadził ks. Piotr Karpiński, rzecznik diecezji łowickiej.

Wśród gości znaleźli się: Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski, Ks. Prał. Stanisław Plichta, Ks. Prał. Wiesław Wronka, Ks. Prał. Wiesław Skonieczny, Burmistrz Łowicza, Krzysztof Kaliński, Wojewódzki Konserwator Zabytków Marian Rożej, a także przedstawiciele instytucji kulturalnych, oświatowych, promocyjnych, członkowie Klubu Katolickiego, PTTK, mieszkańcy Łowicza.

Film ma 3 wersje językowe i trwa 17 minut. Będzie wyświetlany grupom zwiedzającym Bazylikę Katedralną, a także można go nabyć w Księgarni Diecezjalnej.