219. II Diecezjalne Spotkanie Ministrantów i Lektorów

21 CZERWCA 2011
Po przyjeździe i krótkiej modlitwie uczestnicy zostali serdecznie powitani przez organizatorów: ks. rektora Sławomira Wasilewskiego oraz ks. biskupa ordynariusza Andrzeja F. Dziubę. Następnie ministranci i lektorzy wraz z zespołem Spes nostra odśpiewali hymn liturgicznej służby ołtarza: „Króluj nam Chryste”. Po prezentacji grup uczestnicy kolejno zostali oprowadzani przez siostry Apostolinki ze Skierniewic po wystawie plakatów: „Tak, ale dokąd?”. Wyglądało to następująco: na podłodze były ślady stóp, które wiodły wzdłuż wystawy, a prowadziły do kaplicy przed ołtarz, na którym później sprawowana była Msza Święta. Warto nadmienić, że do darów w procesji dodano płótno, na którym uczestnicy się wpisali. W homilii ks. bp ordynariusz odniósł się do słów: „Wy jesteście solą ziemi, wy jesteście światłem świata”, wyrażających postawę apostoła. Dla liturgicznej służby ołtarza takim wzorem może być św. Dominik Savio czy Karol Wojtyła (obecnie bł. Jan Paweł II).

Ponadto w programie były:

• koncert zespołu kleryckiego Spes nostra,
  • konkurs z nagrodami o bł. Janie Pawle II,
  • liturgiczny tor z przeszkodami,
  • pokaz slajdów Seminarium wczoraj i dziś,
  • pamiątkowe zdjęcie dla przyszłych pokoleń i na następne spotkanie ;-)))
  • wspólne zasadzenie magnolii w seminaryjnym parku,
  • pokaz strażacki – Państwowa Straż Pożarna w Łowiczu – który, jak nie trudno się domyśleć, cieszył się ogromnym powodzeniem (niektórzy z młodych uczestników sami wpadli na nieoficjalny konkurs, kto będzie najbardziej mokry? :-),
  • zwiedzanie gmachu i terenu Seminarium,
  • mecz piłki nożnej lektorzy vis klerycy – wynik 2:2.
Oprócz tego były rozlosowane nagrody wśród wszystkich uczestników: ławeczka do ćwiczeń, ciężarki i inne.

Młodsi i starsi uczestnicy mogli, także pozmawiać z obecnymi kapłanami i klerykami.

kleryk Marcin Wojenka