Pielgrzymi 356 Łowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę już na pątniczym szlaku …..

6 CZERWCA 2011
Tegoroczna Pielgrzymka wyruszyła z Łowicza 6 czerwca po uroczystej Mszy św. w kościele sióstr bernardynek sprawowanej pod przewodnictwem biskupa Józefa Zawitkowskiego. Trwać będzie 6 dni (do 12 czerwca), a pielgrzymi przejdą aż 196 kilometrów. Hasłem przewodnim są słowa: „Nie lękajcie się świętości”.
Organizatorzy przypominają, że pielgrzymka jest wydarzeniem wyłącznie religijnym. To niezwykła forma rekolekcji w drodze. Centrum każdego dnia stanowi MSZA ŚWIĘTA, celebrowana na szlaku pielgrzymkowym. Pielgrzymka, to także modlitwa różańcowa, dzielenie się SŁOWEM BOŻYM w ramach świadectwa, liczne konferencje i dyskusje religijne, śpiewy. Istotnym momentem spotkania z Miłosiernym Ojcem jest sakrament pojednania podczas drogi oraz na postojach. Konieczne są momenty CISZY, okazji do osobistej refleksji. To co wypełnia treść całej Pielgrzymki, to podstawowe prawo chrześcijańskie – MIŁOŚĆ BOGA I BLIŹNIEGO.
Trasa pielgrzymki: Łowicz (34,5 km) – Jeżów, Kosiska (40 km) – Polichno (36,5 km) – Plucice (32 km) – Gidle (30 km) – Krasice (23,5 km) – Częstochowę.

Codziennie z trasy będą przysyłane zdjęcia, tak więc zapraszamy do codziennego odwiedzania naszej galerii, która pojawi się już niebawem ……

kliknij TUTAJ żeby zobaczyć wszystkie zdjęcia.