210. Powiedz „TAK” Chrystusowi!

18 MAJA 2011

Gospodarzem spotkania był ks. dziekan kan. Sławomir Sobierajski – proboszcz łęczyckiej parafii. W czuwaniu uczestniczył ordynariusz diecezji łowickiej ks. biskup Andrzej Franciszek Dziuba oraz biskup senior Alojzy Orszulik. Głównym organizatorem spotkania był ks. Dariusz Kuźmiński, wicerektor WSD w Łowiczu, odpowiedzialny za duszpasterstwo powołaniowe w naszej diecezji. Współorganizatorem spotkania były siostry Apostolinki ze Skierniewic. Jedna z nich, siostra Anna Maria Pudełko prowadziła całe czuwanie.

Do Ewangelii (Mt 5,13-16):
Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi. Wy jesteście światłem świata. Nie może się ukryć miasto położone na górze. Nie zapala się też światła i nie stawia pod korcem, ale na świeczniku, aby świeciło wszystkim, którzy są w domu. Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie.
refleksję powołaniową wygłosił ks. kan. Adam Bednarczyk – wykładowca Seminarium, dziekan i proboszcz parafii p.w. M.B. Pocieszenia w Żyrardowie. Wspomniał w niej swoją przygodę w górach, gdy po ciemku musiał schodzić ze szczytu. Nie miał przy sobie latarki. Jednak niewielkie światło z wyświetlacza telefonu komórkowego wystarczyło, by odnaleźć właściwą drogę. Na tym przykładzie zobrazował nam, że nie musimy być zawsze herosami. To co mamy wystarczy, by wszystko skończyło się dobrze, jeśli tylko powierzymy się Chrystusowi – prawdziwej i wielkiej Światłości.

Centralnym punktem czuwania była adoracja Najświętszego Sakramentu, po której głos zabrał ks. biskup Andrzej Franciszek Dziuba. Poinformował on, że modlitewne czuwanie za rok odbędzie się w Głownie, w parafii p.w. św. Jakuba Apostoła i zaprosił na nie wszystkich zebranych.

kleryk Łukasz Gawrzydek