188. Idźcie, Msza trwa!

19 LUTEGO 2011

W homilii ks. Piotr podzielił się z nami wspomnieniami z czasu swej młodości, gdy dojrzewało w nim powołanie. Wspominał częste spacery modlitewne, w czasie których z różańcem w ręku szedł nad Pilicę. Już wtedy było takie jedno słowo, które nie dawało mu spokoju. To słowo do dziś pozostaje dla ks. Piotra szczególne. To słowo to ewangeliczne „idźcie” (Łk 10,3). Podczas przygotowania homilii owo „idźcie” znowu zabrzmiało w ten sam głęboki sposób co wówczas.

Teraz, będąc proboszczem, ksiądz Piotr bardzo cieszy się z faktu istnienia w kościele parafialnym w Sochaczewie kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Podczas wizyty duszpasterskiej zwanej „Kolędą” wielu ludzi dziękowało za to miejsce ciszy i milczenia, gdzie można zapatrzeć się w Jezusa i wsłuchać w Jego głos.

kleryk Łukasz Gawrzydek

P.S.
Adoracja Najświętszego Sakramentu to przyjście do Jezusa i bycie z Nim. To błogosławiona „strata” czasu po to, by nie stracić z oczu tego, co w moim życiu ważne, a przede wszystkim nie stracić z pola widzenia Tego, który jest dla mnie Najważniejszy. On zaprasza nas: „przyjdźcie do Mnie wszyscy” (Mt 1,28). Najpierw „przyjdźcie”, a dopiero potem „idźcie”…