Grudniowe spotkanie ks. Moderatorów

5 GRUDNIA 2009

Odbyło się w dniu 1 grudnia w parafii Świętego Stanisława BM w Skierniewicach. Moderatorzy i Siostry Zakonne wzięli udział w modlitwie adoracyjnej w sanktuarium Świętego Stanisława BM. Po adoracji rozpoczęły się obrady na plebanii.

Pierwszym punktem obrad było dzielenie się wydarzeniami z życia poszczególnych grup i wspólnot oazowych z terenu naszej diecezji. Po tym dzieleniu ks. Roman Sękalski, ks. Sylwester Bernat i ks. Marcin Moks opowiedzieli o Oazie Modlitwy, która odbyła się
w Nowym Mieście.

W OM-ie, który miał miejsce w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, sanktuarium patrona naszej diecezji – bł. o. Honorata Koźmińskiego, uczestniczyło ponad 70 osób głównie ze wspólnot z parafii Lubania i Nowego Miasta oraz kilkuosobowa grupa z Sochaczewa. Tematyka OM-u skupiała się wokół zagadnienia modlitwy.Całość skupienia zakończyła wspólna agapa.

następnie głos zabrał ks. Tomasz Staszewski i S. Virginia. Opowiadali oni o Oazie
Modlitwy jaką zorganizowali w Białym Zamku pod Toruniem.

Następnie głos zabrał ks. Grzegorz Gołąb zdając relacje z listopadowej szkoły animatora. Nie zabrakło obficie zastawionego stołu i przyjacielskich rozmów. Zostały wyznaczone terminy: Opłatkowego Dnia Wspólnoty (10.01.2010 w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu) i kolejnego spotkania ks. Moderatorów (2.02.2010 w parafii Św. Andrzeja w Dmosinie). Po wspólnej modlitwie zakończono spotkanie.