141. 20 rocznica święceń biskupich J.E Ks. Alojzego Orszulika SAC Biskupa Łowickiego

9 GRUDNIA 2009

8 grudnia 2009 roku, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Bp Alojzy, jako senior obchodził 20-ta rocznicą sakry biskupiej. Z tej okazji o godz. 18.00 w bazylice katedralnej rozpoczęła się uroczysta Msza św. koncelebrowana przez biskupa seniora Alojzego Orszulika, Prymasa Polski Józefa Kard. Glempa oraz przybyłych arcybiskupów i biskupów. Na początku wszystkich przybyłych gości powitał gospodarz miejsca, biskup łowicki Andrzej F. Dziuba. Wyraził on radość z obecności nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Józefa Kowalczyka.

Homilie wygłosił Prymas Polski Józef Kard. Glemp. Nawiązał on do Święta Niepokalanego Poczęcia N.M.P. i roli Maryi w dziele zbawienia. Następnie przypomniał drogę powołania i służby bpa A. Orszulika w Kościele wskazując , iż zawsze starał się on naśladować Chrystusa i Jego Matkę – wzór służby Bogu i człowiekowi. Po zakończonej Eucharystii odbył się poczęstunek w Seminarium na którym stawili się goście zaproszeni przez biskupa Alojzego.