Relacja z Rejonowego DW w Skierniewicach

17 KWIETNIA 2009

Rejonowy dzień wspólnoty odbył się w parafii św. Stanisława. uczestniczyły w nim wspólnoty młodzieżowe z parafii: Wysokienice, Skierniewice Rawka, Skierniewice Widok i miejscowe wspólnoty. Mszy Świętej o godz. 18 przewodniczył ks. Zbigniew Kaliński. Homilię wygłosił ks. Grzegorz Gołąb. Posługę muzyczną pełniła wspólnota z Widoku.

Po Mszy Świętej spotkaliśmy się w ogrodzie parafialnym. Śpiewy prowadziła Kasia Wirszewska. Pomagał jej kleryk Krzysztof Baranowski. Kiedy już naśpiewaliśmy się, przyszedł czas na spożywanie posiłku. Wraz z roznoszonym jedzeniem przyszła noc i czas na modlitwę wieczorną. Modlitwę poprowadził ks. Zbyszek. Obecni byli księża: Mariusz Lewandowski, Łukasz Cukiert i Grzegorz Gołąb. Po odśpiewaniu hymnów rozjechaliśmy się do domów.

Spotkanie miało wyraźnie charakter wielkanocny. Rozpoznawaliśmy obecność Chrystusa Zmartwychwstałego w Jego Słowach i Sakramencie, a potem we wspólnym posiłku. Było nas wszystkich ponad 70 osób.