Ogłoszenia – 28.12.2008r. Ur. Św. Rodziny

31 GRUDNIA 2009
3. Dzisiaj po Eucharystii o godz. 10.30 mini-koncert smyczkowego kwartetu mieszanego ?Fuerte". Kwartet przedstawi aranżacje kolęd. Po Mszy św. o godz. 19.00, odbędzie się w naszym kościele parafialnym koncert, w czasie którego wystąpią: p. Joanna Liberadzka – harfistka oraz p. Andrzej Świnoga – akordeonista. Koncert ten organizuje nasza Wspólnota Parafialna we współpracy z Parafią Ewangelicką Wniebowstąpienia Pańskiego w Żyrardowie. Zapewniamy, że poziom muzyczny obojga solistów jest naprawdę znakomity. Istnieje możliwość występu – tych, tak bardzo różnych, wydawałoby się instrumentalistów – w duecie. Serdecznie zapraszamy.
4. W środę nabożeństwo dziękczynne na zakończenie starego roku kalendarzowego: o godz. 18.00 Eucharystia, a po niej wystawienie Najśw. Sakramentu. W tym dniu nie ma adoracji Najśw. Sakramentu od godz. 15.00 do 17.00.
5. W czwartek przypada liturgiczna Ur. Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu grafik Mszy świętych niedzielny. Uwaga! Nie ma Eucharystii o godz. 7.00.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca stycznia. Po Mszach św. o godz. 7.30 oraz 18.00 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa i Aktu Oddania. Spowiedź podczas wszystkich sprawowanych w tym dniu Eucharystii.
7. W tym tygodniu przypada również pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 7.30 wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii Loretańskiej. Wieczorem o godz. 19.00 (uwaga zmiana godziny!) nabożeństwo fatimskie. Chorych zaczniemy nawiedzać od godz. 9.30.
8. W przyszłą niedzielę – z racji pierwszej niedzieli miesiąca – po sumie nabożeństwo adoracyjne. 9. Za tydzień zbiórka do puszek na potrzeby ?Caritas" Parafialnej.
10. Kolęda w tym tygodniu przebiegać będzie w następującym porządku: Poniedziałek 29.12. od godz. 10.00 – Korytów A: ul. Dębowa, ul. Działkowa, ul. Krótka, ul. Rodzinna, ul. Szkolna; Wtorek 30.12. od godz. 10.00 – Korytów A: ul. Środkowa, ul. Świerkowa; Środa 31.12. – nie ma kolędy; Czwartek 01.01. – nie ma kolędy; Piątek 02.01. od godz. 10.00 – Korytów A: ul. Ogrodników, ul. Łąkowa; Sobota 03.01. od godz. 10.30 – Benenard, Chroboty. Prosimy sołtysów o pomoc w zorganizowaniu kolędy na terenie podległych im poszczególnych wiosek
11. Podczas trwania kolędy ulega zmianie grafik Mszy św. codziennych. Rano będziemy odprawiali zarówno Eucharystię o godz. 7.00 jak też o godz. 7.30 – spowiedź bez zmian. Wieczorem – od 02.01.2009r. aż do zakończenia kolędy – będzie tylko Msza św. o godz. 18.00. Spowiedź przed Mszą św.
12. Podczas kolędy adoracja Najśw. Sakramentu zostanie przedłużona aż do wieczornej Eucharystii, czyli będzie trwała od godz. 15.00 do 17.45. Kapłan dyżurujący będzie dostępny w konfesjonale przez cały czas trwania adoracji.
13. Bardzo dziękujemy p. Jackowi Czubakowi, młodzieży ze Stowarzyszenia ?Fabryka Feniksa" oraz wszystkim sponsorom za zorganizowanie ?żywej szopki" przed naszą świątynią.
14. Dziękujemy organizatorom i ofiarodawcom ?wigilii dla ubogich": ks. Łukaszowi, Władzom Miasta Żyrardów, członkom poszczególnych wspólnot parafialnych, PP. Kowalskim oraz wszystkim ofiarodawcom indywidualnym. Z wigilii skorzystało około 150 osób.
15. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania naszego kościoła na święta Bożego Narodzenia: ks. Grzegorzowi, służbie liturgicznej, PP. Boreckim, ofiarodawcom choinek.
16. Osoby zainteresowane pielgrzymką do Ziemi Świętej prosimy o kontakt z ks. Rafałem.
17. Parafia posiada cegiełki na budowę pomnika Jana Pawła II. Ofiarę na ten cel można również złożyć do specjalnej puszki.
18. Prasa katolicka (kalendarze diecezjalne w cenie 2,50 PLN).