Msza św. w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego

15 GRUDNIA 2008
Mszę świętą polową w intencji osób internowanych oraz ofiar stanu wojennego NSZZ Solidarność Ziemi Łowickiej odprawił 13 grudnia o godz. 10.00 na skwerze Solidarności w Łowiczu Biskup Ordynariusz Franciszek Dziuba w koncelebrze z proboszczem parafii katedralnej ks. Wiesławem Skoniecznym, proboszczem parafii Chrystusa Dobrego Pasterza ks. Wiesław Wronką oraz Rektorem Kościoła oo. Pijarów w Łowiczu Andrzejem Pilchem.
W homilii biskup przypomniał wartości z jakich wyrósł związek Solidarność, a były to przecież wartości chrześcijańskie, jak szacunek godność, prawda, poszanowanie praw.
Na uroczystości pojawiły się delegacje łowickich szkół, związków ze sztandarami. Po zakończeniu mszy zgromadzeni przedstawiciele władz, organizacji i służb działających w Łowiczu złożyli wieńce pod pomnikiem Solidarności na skwerze o tej samej nazwie. Po oddaniu honorów delegacje przeszły na spotkanie opłatkowe do OSiR.