118. Święto w Seminarium

11 GRUDNIA 2008

Świętowanie rozpoczęliśmy 7 grudnia o godzinie 21 śpiewem Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny. Na nabożeństwo przybył również Ksiądz Biskup Ordynariusz Andrzej Franciszek Dziuba. Nie zabrakło też księży z diecezji, którzy przyjechali wraz ze swoimi parafianami. Trzeba zaznaczyć, że co roku do Seminarium na Akatyst przybywa coraz więcej ludzi. Są w śród nich ci którzy przybyli koleiny raz aby wspólnie się modlić i ci, którzy po raz pierwszy z nami, aby zobaczyć jak wygląda taka liturgia. Pewne jest to, że wszyscy przybyli są zachwyceni pięknem Akatystu.

W sam dzień Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny została odprawiona o 10:30 Msza św., której przewodniczył ksiądz biskup Andrzej Franciszek Dziuba. W koncelebrze uczestniczyli także: biskup senior Alojzy Orszulik, przełożeni i wykładowcy seminaryjni oraz grono księży pracujących w naszej diecezji. Na zakończenie Mszy św. Biskup Ordynariusz podpisał nowe statuty Wyższego Seminarium Duchownego.