Ogłoszenia 16.11.2008r. XXXIII Niedziela Zwykła

15 LISTOPADA 2008
4. W przyszłą niedzielę – ostatnią niedzielę starego roku liturgicznego – przypada uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po sumie będzie miało miejsce wystawienie Najśw. Sakramentu połączone z odmówieniem Litanii do Serca Pana Jezusa oraz Aktu Oddania – z odmówieniem tego Aktu związana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Za tydzień będziemy liczyli wiernych uczestniczących we Mszach św. oraz przystępujących do Komunii św. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na funkcjonowanie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.
5. Za tydzień o godz. 12.00 – z racji przypadającego w sobotę wspomnienia liturgicznego św. Cecylii – Msza św. w intencji chórów oraz scholi śpiewających w naszym kościele parafialnym, jak również w intencji tych wszystkich, którzy poprzez śpiew i muzykę dbają o uświetnienie celebracji liturgicznych. Serdecznie zapraszamy.
6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie dzieci ?rocznicowych" oraz ich rodziców w salach na plebanii.
7. Za tydzień o godz. 15.00 na plebanii zajęcia kursu lektorskiego.
8. Duszpasterze Parafii M.B. Pocieszenia, w porozumieniu z działającymi na terenie parafii wspólnotami, występują z propozycją stałej adoracji Najśw. Sakramentu w naszej świątyni. Miejscem adoracji stanie się kaplica M.B. Częstochowskiej. Adoracja będzie miała miejsce od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 – 17.00. Rozpoczynać się będzie wystawieniem Najśw. Sakramentu oraz odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego; zakończenie proste (bez błogosławieństwa Najśw. Sakramentem) o godz. 16.50. Podczas adoracji kapłan dyżurny będzie dostępny w konfesjonale (obok ambony) – w ten sposób chcemy stworzyć optymalne warunki do spokojnej spowiedzi – z możliwością rozmowy ze spowiednikiem (na co często brakuje czasu w ramach spowiedzi rekolekcyjnych). Projekt ten zaczniemy realizować od poniedziałku po I Niedzieli Adwentu t.j. od 01 grudnia. Przez trzy miesiące (do 27 lutego 2009r.) będziemy monitorować zainteresowanie wiernych naszą propozycją. Jeśli uznamy, że wierni korzystają ze stworzonych im możliwości modlitwy adoracyjnej oraz głębszego przeżycia sakramentu pojednania, zwyczaj ten zostanie wprowadzony na stałe w życie Kościoła M.B. Pocieszenia – jeśli nie, przerwiemy realizację niniejszego projektu.
9. Księża Salezjanie zapraszają do Centrum Kultury na ?Cecyliadę" (w programie, oprócz przeglądu piosenki, koncert zespołu ?Porozumienie") – program jest zamieszczony w gablotach przed naszym kościołem.
10. Dziękujemy młodzieży ze Stowarzyszenia ?Fabryka Feniksa" za przygotowanie wieczornicy patriotycznej z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę.
11. Parafia posiada cegiełki na budowę pomnika Jana Pawła II. Ofiarę na ten cel można również złożyć do specjalnej puszki.
12. Prasa katolicka (kalendarze diecezjalne w cenie 2,50 PLN).