Jezu chroń i ocal dzieci nienarodzone

16 PAźDZIERNIKA 2008
     Nowenna trawła od niedzieli 5 października aż do 13 października czyli do liturgicznego wspomnienia o. Honorata. W tym czasie z naszej parafii udałaliśmy się z pielgrzymką do Nowego Miasta nad Pilicą, gdzie w sanktuarium o. Honorata modliliśmy się w naszych intencjach. Naowenna była odprawiana w trakcie nabożeństw różańcowych, na których w tym roku szczególnie modlimy się za dzieci nienarodzone.
     Nasi najmłodsi parafianie przynoszą do kościoła wycięte serduszka z wypisanym swoim imienienm i intencją w jakiej się modlą. Serduszka te sa również potwierdzeniem ich udziału w nabożeństwie. Na koniec każdego tygodnia losujemy nagrody za udział.
     Symbolem modlitwy poszczególnych dzieci za dzieci nienarodzone są smoczki umieszczone na tablicy przy ołtarzu, które zostaną wysłane do redakcji Małego Gościa Niedzielnego, a następnie wydrukowane w grudniowym numerze.
Jezu chroń i obroń dzieci nienarodzone.