Ogłoszenia Parafialne z niedzieli 21.09.2008 r.

21 WRZEśNIA 2008

4. Spotkania dla ministrantów naszej parafii będą odbywały się w tym roku szkolnym w następującym porządku: szkoła podstawowa ? soboty godz. 10.00; gimnazjum oraz szkoła średnia ? wtorki godz. 18.00; studenci i starsi ministranci ? II i IV niedziele godz. 20.00.
5. Kontynuujemy zapisy na IV Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Domaniewic. Wyjazd będzie miał miejsce 27.09.2008r. (sobota) o godz. 7.30 sprzed kościoła M. B. Pocieszenia; powrót ok. godz. 15.00. Chętnych prosimy o zapisywanie się do dnia 22.09.2008r. (tj. jutro) w kościele po Mszach św. lub w kancelarii parafialnej w godzinach kancelaryjnych (zwracamy uwagę na bardzo małą liczbę osób zapisanych na tę pielgrzymkę ? jeśli nie będzie większej ilości zainteresowanych, to wyjazd może nie dojść do skutku).
6. Przypominamy, że konferencje przygotowujące rodziców oraz rodziców chrzestnych do chrztu dziecka odbywają się w piątki na plebanii o godz. 18.30. Zobowiązani są do uczestnictwa w nich rodzice, którzy chrzczą swoje pierwsze dziecko oraz chrzestni, którzy po raz pierwszy będą pełnili funkcję chrzestnych. Na przygotowanie składa się jedna konferencja, po której uczestnicy otrzymają stosowne zaświadczenia.
7. W piątek o godz. 19.00 na plebanii spotkanie Oazy Młodzieżowej. Zapraszamy również na spotkania Dzieci Bożych, które odbywać się będą w niedziele po Eucharystii o godz. 10.30. Poprowadzą je animatorzy Oazy Młodzieżowej.
8. W sobotę o godz. 11.00 w Niepokalanowie rozpoczną się obchody Jubileuszu 70-lecia Małego Rycerzyka Niepokalanej. W programie m.in. występ ?Arki Noego?.
9. W sobotę o godz. 15.00 na plebanii próba scholi.
10. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się 64 Tydzień Miłosierdzia. Przebiegać będzie pod hasłem: ?Uczeń Chrystusa sługą miłosierdzia?. Będzie to dobra okazja, aby przejrzeć nasze szafy i wspomóc biedniejszych od nas ciepłą odzieżą. Można będzie również przynosić do kancelarii parafialnej żywność. Parafialna ?Caritas? rozprowadzi ją wśród najbardziej potrzebujących.
11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30 spotkanie organizacyjne dla dzieci, które w tym roku szkolnym będą przeżywały uroczystość rocznicy I Komunii św. oraz dla ich rodziców.
12. Za tydzień o godz. 15.00 na plebanii pierwsze zajęcia kursu lektorskiego. Zapraszamy chłopców w wieku gimnazjalnym, którzy chcieliby czytać słowo Boże podczas celebracji liturgicznych.
13. Informujemy, że zapisy intencji mszalnych na cały rok 2009 będziemy przyjmowali w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia od 29.09.2008r. (poniedziałek przyszłego tygodnia).
14. Kontynuujemy sprzedaż cegiełek na pomnik Jana Pawła II a również zbiórkę ofiar na ten cel do specjalnej puszki.
15. Prasa katolicka (są również do nabycia kalendarze diecezjalne w cenie 2,50 PLN)