Kościoły w fotografii

5 LUTEGO 2008

Wystawa czynna jest w Muzeum Mazowsza Zachodniego w Żyrardowie. Gniadzik ? mieszkaniec Korytowa k/ Żyrardowa jest wprawdzie fotografikiem ? amatorem, ale po efektach widać, że w swoje działania wkłada wiele serca. Na ekspozycję składa się kilkaset zdjęć kościołów przede wszystkim z terenu oddziaływania żyrardowskiego muzeum, uzupełniają ją kościelne rzeźby, lichtarze itp. Autor skupił się głównie na świątyniach katolickich, bo takich po prostu jest najwięcej na interesującym go obszarze. Ale są też zdjęcia świątyni luterańskiej w Żyrardowie, czy kościoła mariawickiego w Łowiczu. Wystawa czynna będzie do 31 marca. Tytuł ?Kto był żyw, do kościoła ciągnął? zaczerpnięty został z ?Chłopów? Wł. St. Reymonta.
– Przygotowali – Dziennikarze GOŚCIA NIEDZIELNEGO