U ks. Sylwka

31 GRUDNIA 2008

To nie był pierwszy koncert naszego zespołu w parafii Lubania. Poprzednim razem graliśmy tu w takim przejściowo-eksperymentalnym składzie. Zaprezentowaliśmy wówczas repertuar z okresu zwykłego. Tym razem przyjechaliśmy kolędować z całą parafią. Mieszkańcy przyjęli nas bardzo gościnnie. Każdy z nas czuł się jak wśród swoich.

Po modlitwie w kościele, przenieśliśmy się na salę gimnastyczną miejscowego gimnazjum, gdzie odbył się opłatek dla wszystkich osób czynnie zaangażowanych w życie parafii. Było mnóstwo osób! Dzieciom i młodzieży towarzyszyli rodzice, którzy czynnie zaangażowali się w przygotowanie uroczystości. Wszystko rozpoczęło się jasełkami, przygotowanymi przez dzieci. Zagrała również orkiestra strażacka.

Równiez i my wykonaliśmy kilka kolęd. Udało się nam również namówić do śpiewania ks. Sylwka. Wszyscy bardzo ochoczo włączyli się we wspólne kolędowanie. Nie zabrakło również opłatka i życzeń.
Był to dla nas bardzo pracowity dzień, ale z pewnością każdy z nas bardzo miło będzie wspominać życzliwość, gościnność, otwartość i jedność parafian w Lubani.