86. Radość z nowego diakona

15 GRUDNIA 2007

Na mszy świętej o godz. 10.30, sprawowanej pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego, zebrali sie księża przełożeni, ks. prałat Mieczysław Iwanicki – proboszcz parafii rodzinnej Michała, niektórzy księża neoprezbiterzy, klerycy i najbliższa rodzina kandydata do święceń. Dało sie wyczuć wyjątkowość i doniosłość tej chwili. Wszyscy zgromadzeni otoczyli kandydata gorącą modlitwą. Uroczystość swoim śpiewem uświetniła schola seminaryjna.

Podczas homilii Ksiądz Biskup wskazał na Maryje Niepokalana jako wzór służby Bogu i zaufania Jego woli. Po homilii odbył sie obrzęd udzielenia święceń. Po Eucharystii miała miejsce krótka sesja fotograficzna nowowyświęconego diakona Michała Wasilewskiego z Księdzem Biskupem, kapłanami koncelebrującymi, diakonami oraz najbliższą rodziną.

Zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji diakona Michała.