46. Szukałem was – Jan Paweł II

2 KWIETNIA 2007

O godzinie 20. w Bazylice Katedralnej w naszym mieście, pod przewodnictwem J.E. ks. bp Andrzeja Franciszka Dziuby, odprawiona została Msza święta w intencji beatyfikacji naszego Papieża. W homilii biskup ordynariusz przypomniał osobę i czyny Jana Pawła II. Wzywał wiernych do bycia wiernym Chrystusowi na wzór Jana Pawła II, by całe swe życie Jemu poświęcić, tak jak to zrobił Papież. Biskup ordynariusz wezwał nas, byśmy pielęgnowali pamięć o naszym Wielkim Rodaku i byśmy także poznali i realizowali jego naukę, która jeszcze bardziej zbliży nas do Chrystusa.

Po Mszy wszyscy udali się pod pomnik zmarłego przed dwoma laty papieża i tam odśpiewany został Apel Jasnogórski, a w godzinę śmierci papieża wszystkie dzwony w Łowiczu biły, przypominając odejście do Domu Ojca Wielkiego Polaka.