4. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2006/2007

9 PAźDZIERNIKA 2006

O godzinie 10.00 w kaplicy seminaryjnej ks. bp Andrzej F. Dziuba, przewodniczył Mszy świętej koncelebrowanej. Homilię wygłosił ks. dr Sławomir Wasilewski, specjalista od łaciny i greki. Nawoływał byśmy każdego dnia brali wzór z Maryi, która zgodziła się całkowicie otworzyć na Boga, by kochać Go całą sobą. Po Mszy wszyscy zeszli do auli.

Pierwszy przemówił ks. rektor, który przedstawił pokrótce zmiany i sprawy ogólne związane z funkcjonowanie naszego domu. Wykład inauguracyjny przygotował i wygłosił ks. Ryszard Rumianek, rektor UKSW w Warszawie. Temat brzmiał: „Aktualność orędzia księgi Ezechiela”. Po tym wykładzie słowo wygłosił bp ordynariusz, który zachęcał wszystkich do pracy intelektualnej oraz do rozwijania wiary. Na koniec wszystkim zebranym udzielił błogosławieństwa. Następnie wszyscy przeszli do refektarza, by spożyć obiad.