97. Siła serca kontra siła pięści!

23 LUTEGO 2008

Forum swoim udziałem zaszczycili: Grzegorz Wacław Dziki, bohater książki Marcina Jakimowicza pt. „Radykalni”; Ks. Rafał Jarosiewicz – autor książki „Miłość chodzi po Woodstocku”; Mirek Miru Kirczuk – raper z zespołu Full Power Spirit; Ks. Dariusz Husak SDB – kierownik salezjańskiego Oratorium w Łodzi, a także przedstawiciele Władz Miasta Łodzi, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz wydziałów profilaktyki Straży Miejskiej i Policji. Gościem specjalnym Forum była pani psycholog Zofia Grzelak, która na co dzień udziela pomocy młodzieży i rodzicom na konsultacjach i spotkaniach terapeutycznych.
W tym ciekawym i profesjonalnie zorganizowanym sympozjum uczestniczyliśmy też my.
Obecność na sympozjum zapisała się nam bardzo głęboko w pamięci, gdyż sympozjum to oparte było głównie na świadectwach osób, które z zagadnieniem przemocy i agresji spotykają się na co dzień. Wierzymy, że taka forma prowadzenia dyskusji stanie się impulsem do refleksji nad licznymi problemami społecznymi, które są obok nas.