88. Wigilia seminaryjna

22 GRUDNIA 2007

Uroczystość opłatkowa rozpoczęła się w auli naszego seminarium. Tradycyjnie odczytany był fragment Ewangelii według św. Łukasza o narodzinach Pana Jezusa w stajnie pod Betlejem. Życzenia świąteczne wszystkim zgromadzonym złożyli Ksiądz Biskup Andrzej F. Dziuba oraz Rektor seminarium ks. Jacek Skrobisz. Nie zabrakło oczywiście opłatka i życzeń. W trakcie schola semianryjna wykonała śpiew kilku staropolskich kolęd.

Po części odbywajacej się w auli seminaryjnej wszyscy przeszli do refektarza, gdzie miała miejsce kolacja wigilijna. Na stołach znalazło się tradycyjnie 12 potraw, a pod choinką prezenty dla wszystkich zgromadzonych. Również Biskup Ordynariusz ofiarował seminarium prezent: cztery obrazy, przedstawiajace kościoły naszej diecezji. Ksiądz Biskup tym samym zapoczątkował kolekcję, która ma zdobić ściany naszego seminarium.

Po uroczystej kolacji klerycy udali się na ferie świąteczne. Do seminarium powrócią 6 stycznia.