87. „Niech Pan zwlecze z Ciebie…”

17 GRUDNIA 2007
admin

W dniu dzisiejszym w naszej kaplicy seminaryjnej, podczas mszy świętej gregoriańskiej, sprawowanej jak w każdy poniedziałek o godzinie 19 wjęzyku łacińskim, nasz kolega Łukasz Połeć przywdział strój duchowny – sutannę. Uroczystości przewodniczył Ksiądz Rektor Jacek Skrobisz, który podczas homilii przyblizył zgromadzonym znaczenie tego stroju. Odwołał się do osób ze Starego i Nowego Testamentu, które nosiły szczególne szaty, m.in. Eliasz i Jezus Chrystus.

Po homilii nastąpił właściwy obrzęd obłóczyn. Postulant wyraził zgodę przyjęcia stroju duchownego. Po modlitwie Ksiądz Rektor włożył na Łukasza strój duchowny. Obejmijmy naszą modlitwą Łukasza, prosząc dobrego Boga, by umacniał go w dalszym rozeznawaniu powołania i dawaniu świadectwa o przynależności do grona uczniów Chrystusa.

Podobne