83. Śpiew „akatystu”

7 GRUDNIA 2007

Wigilia Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest przeżywana w naszym seminarium szczególnie ” wieczorem dnia poprzedzającego uroczystość patronki naszego seminarium gromadzimy się na śpiewaniu „akatystu” ku czci Najświętszej Maryi Panny. „Akatyst” jest przepięknym, uroczystym hymnem, zaczerpniętym z liturgii prawosławnej, wychwalającym Bogurodzicę Maryję. W ten sposób klerycy, księża przełożeni i profesorowie naszego seminarium oddają cześć Maryi Niepokalanie Poczętej, dziękując za wszelkie łaski, jakie patronka wyprasza naszemu seminarium na codzień.

W uroczystym nabożeństwie brał udział biskup łowicki Andrzej F. Dziuba oraz wielu księży i ludzi świeckich. Nabożeństwu przewodniczył Rektor seminarium ks. Jacek Skrobisz. Śpiew „akatystu” prowadziła schola seminaryjna, pod dyrekcją ks. Rafała Banasiaka.