75. Jubileusz pierwszego Biskupa Łowickiego

24 CZERWCA 2007

Przewodniczył Czcigodny Jubilat, w koncelebrze byli biskupi: z Płocka – Piotr Libera, z Siedlec – bp. Kiernikowski oraz bp. Tomasik oraz księża z naszej diecezji. Homilię wygłosił specjalny gość, honorowy obywatel Łowicza, Prymas Polski, kard. Józef Glemp. Podkreślił i wymienił zasługi Jubilata na rzecz Kościoła w Polsce, a zwłaszcza Kościoła Łowickiego. Homileta wymieniał poszczególnych ludzi i wydarzenia, które stały u podstaw kształtowania powołania „młodego chłopaka Alojzego Orszulika”, a potem już jako księdza.

Nieoceniony wkład wniósł bp Orszulik w rozmowy z socjalistycznym rządem naszego państwa w okresie PRL. Na zakończenie Mszy św. poszczególne stany składały życzenia Dostojnemu Jubilatowi, jednocześnie dziękując mu za ciężką pracę na rzecz Diecezji Łowickiej.

Po uroczystej celebrze odbył się obiad w naszym seminarium. Tym razem to nie klerycy zajmowali się przygotowaniem tego posiłku, lecz catering jednego z miast naszej diecezji.
Księdzu Biskupowi życzymy wiele sił i łask Bożych do pełnienia posługi w naszej diecezji. Niech Niepokalanie Poczęta, Patronka naszego seminarium otacza go swoją matczyną miłością.