70. rocznica śmierci bł. Bolesławy Lament

26 STYCZNIA 2016
admin

Ten dzień poprzedzi modlitewne triduum, które rozpocznie się we wtorek modlitwą różańcową o godz. 17.30. Uroczystej Mszy św. w piątek z uczczeniem relikwii o godz. 18 będzie przewodniczył biskup senior Józef Zawitkowski. Bezpośrednio po Eucharystii w kościele odbędzie się promocja nowej książki poświęconej błogosławionej „O Bolesi… łowicka dumka…”.

Już w niedzielę 24 stycznia w kościele Świętego Ducha sprawowana była Msza św., na której szczególnie wspominano łowicką błogosławioną. W Eucharystii uczestniczyły dzieci z przedszkola diecezjalnego noszącego jej imię. Prowadzą je siostry ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, które założyła Bolesława Lament.

Podczas Mszy św. proboszcz ks. Władysław Moczarski pokazał kopię aktu chrztu Bolesławy. Zachowała się też chrzcielnica, przy której została ochrzczona. Wierni odnowili przyrzeczenia chrzcielne, a w procesji z darami dzieci złożyły na chrzcielnicy róże.

Odbyła się również krótka prezentacja życiorysu błogosławionej. Liturgiczne czytania, psalmy i śpiewy oraz modlitwę wiernych prowadzili przedszkolaki, ich rodzice oraz wychowawcy z przedszkola. Modliły się też siostry misjonarki z łowickiego domu zgromadzenia. Na koniec przy wyjściu z kościoła na wiernych czekał słodki upominek – cukierki zawinięte w papierki z nazwą przedszkola. Na wewnętrznej stronie wydrukowane było przesłanie od bł. Bolesławy.

Tekst i zdjęcie dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne