483. 20-lecie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu – kartka z kalendarza – cz. 21 – „Sakra ks. bpa Andrzeja F. Dziuby”

25 SIERPNIA 2014

22 maja 2004 roku o godz. 16:00 rozpoczęła się uroczystość święceń biskupich naszego Pasterza, a zarazem ingres do Bazyliki katedralnej w Łowiczu. Uroczystość doczekała się transmisji na żywo w TV Puls, a wiele stacji radiowych i telewizyjnych przygotowało migawki informacyjne.

Głównym konsekratorem był J. Em. Józef kard. Glemp Prymas Polski, natomiast współkonsekratorami byli ks. abp Henryk Muszyński oraz ks. bp Alojzy Orszulik. Przybyło wtedy do Łowicza wielu znamienitych gości, ludzi Kościoła i polityki. Po 3,5 godzinnej uroczystości wszyscy zaproszeni goście wraz z nowo konsekrowanym Biskupem udali się do naszego Seminarium na kolację. Wydarzenie miało rangę bardzo historyczną, albowiem była to pierwsza sakra biskupia w Łowiczu, od czasu powstania diecezji łowickiej.