474. 20-lecie Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu – kartka z kalendarza – cz. 15 – „Ciekawi ludzie”

6 SIERPNIA 2014

Przez ostatnie 20 lat łowickie Seminarium gościło wielu znamienitych gości, nie tylko biskupów i księży, ale także ludzi świeckich prezentujących różne dziedziny kultury. Nie sposób przywołać wszystkich, ale może uda się przypomnieć choćby niektórych. Na przykład 13 stycznia 2000 roku w naszej auli odbył się koncert Bożonarodzeniowy. Mogliśmy wtedy słuchać i oglądać na żywo znanych polskich artystów, min.: Alicję Majewską, Włodzimierza Korcza i Zbigniewa Wodeckiego. Oprócz wymienionych gwiazd, na scenie wystąpiły także zespoły muzyczne z Łowicza oraz nasi klerycy. 8 maja 2000 r. odwiedził nas natomiast ks. Grzegorz Ryś – dziś już biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. 2 maja 2001 r. gościł u nas ks. abp Józef Życiński. 13 maja 2002 r. przybył ks. Stefan Moszorodąbrowski przedstawiciel Opus Dei w Polsce. 21 października 2002 r. przybyli do nas biskupi z Litwy: ks. bp Juozas Tunaitis, ks. bp Juozas Žemaitis i ks. bp Rimantas Norvila. Przywiózł naszych gości ks. bpa Ziemba. 13 lutego 2003 r. zawitał do nas także Jerzy Buzek, wtedy premier RP. 20 marca 2003 r. z powodzeniem rozśmieszał nas Jan Pietrzak. 19 stycznia 2001 r. odprawił Mszę św. w języku łacińskim i spotkał się z alumnami ks. Józef Kloch – wtedy i teraz, niezmiennie – rzecznik KEP. 30 marca 2003 r. przybył do nas były premier RP Jan Krzysztof Bielecki. Nasze Seminarium odwiedził także znany reżyser Krzysztof Zanussi.