459. Pierwszy tegoroczny kurs lektorski został zakończony

3 LIPCA 2014

Czas kursu to dla lektorów czas nauki, nawiązywania relacji z Panem Bogiem i kolegami z innych parafii, to także czas zastanawiania się nad powołaniem do służby lektorskiej. Dla księży i kleryków rekolekcje z ministrantami w Seminarium to radość i świadomość odpowiedzialności, która została na nich nałożona. Po wielu trudach, egzaminach z liturgiki, Pisma Świętego, fonetyki i muzyki kościelnej ministranci mogą wrócić umocnieni do swoich rodzinnych parafii przygotowując się do promocji, która odbędzie się w listopadzie.

Dziękujemy wszystkim, którzy są współodpowiedzialni za formację ministrantów mających już wkrótce stać się lektorami: księżom proboszczom, księżom wikariuszom, rodzicom i wszystkim bliskim. Dzięki wam możemy wspólnie budować i rozbudzać młode serca do pójścia za Chrystusem.

Wydaje się jednak, że lepiej niż powyższe słowa, wydarzenia opiszą zdjęcia, dlatego zapraszamy do obejrzenia galerii.