45. Droga Krzyżowa

30 MARCA 2007

W tym roku rozpoczęto nabożeństwo pod Bazyliką Katedralną, gdzie wiernych powitał ksiądz biskup senior Alojzy Orszulik. Biskup przypomniał, że po raz 14 przejdziemy ulicami Łowicza, by rozważać cierpienia Chrystusa.

Nabożeństwo i oprawę muzyczną prowadziły grupy z parafii katedralnej pod przewodnictwem jednego z wikariuszy ks. Krzysztofa Antczaka. Przy każdej stacji zmieniały się grupy niosące krzyż. Spoczął on także na ramionach kleryków. Kiedy doszliśmy do końca nabożeństwa ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba podziękował wszystkim za udział w modlitwie, za to, że przyszli by wyrazić swoje uczucia religijne. Biskup ordynariusz przypomniał, że wszyscy przyszliśmy, by przeprosić Boga za nasze grzechy i niewierności.

„Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami”.