366. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

18 MAJA 2021
Krzysztof Zwoliński

W poniedziałek 17 maja na szlak wyruszyła 366. Łowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zwyczajowo zwana „jaskółką” pokłon Matce Bożej złoży w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Swoje pielgrzymowanie, choć inne niż dotychczas, pątnicy zawierzyli Maryi podczas Eucharystii w kościele sióstr bernardynek, której przewodniczył bp Andrzej F. Dziuba.

W swojej 366-letniej historii pielgrzymka miała różny kształt, ze względu na zabory, wojny, okupacje, stan wojenny, zarazy i pandemie. Także w tym roku, biorąc pod uwagę stan epidemiczny, nie wszyscy mogą wyruszyć na szlak. Każdego dnia wędrówkę podejmie 25 osób, które zaniosą intencje setek pielgrzymów pozostających w domach. Codziennie będą to inne osoby, które wcześniej zapisały się u organizatorów na konkretny dzień pielgrzymowania.

ŁPP trud pielgrzymowania ofiaruje w intencji ustania pandemii. W swoich modlitwach będzie pamiętać także o śp. bp. Józefie Zawitkowskim, który jeszcze w ubiegłym roku błogosławił pielgrzymom, odwiedzał na szlaku i witał u progu Jasnej Góry.

 

Więcej o wydarzeniu na stronie: lowicz.gosc.pl

Tekst i zdjęcia dzięki uprzejmości redakcji łowickiej „Gościa Niedzielnego”.

Podobne