350. Grudniowy dzień skupienia z ks. dr. Adamem Wodarczykiem, Moderatorem Generalnym Ruchu Światło-Życie

3 GRUDNIA 2013
admin

Moderator Generalny Oazy zwrócił uwagę na to, że czas Seminarium to czas wykorzeniania starych, szkodliwych nawyków i tworzenia takich, które mają podłoże chrześcijańskie. Jeżeli podejmujemy jakieś działanie dla budowania Kościoła, a nie stanie się ono dobrym nawykiem, to w ciągu kilku tygodni, miesięcy okaże się nieskuteczne. Głoszenie Ewangelii to zmiana sposobu myślenia.

Podczas Eucharystii ks. Wodarczyk opowiadał jak Bóg może posłużyć się ludźmi, aby głosili Dobrą Nowinę aż na krańcach świata. W 2011 r. ks. Adam prowadził rekolekcje w Chinach, kilkakrotnie organizował rekolekcje wakacyjne różnych stopni dla mieszkańców Filipin. Opowiadał jak młodzi obywatele Państwa Środka mieszkali razem trzydzieści dni nie wychodząc z budynku (ze względu na ich bezpieczeństwo, zważywszy na prześladowania chrześcijan w tym komunistycznym kraju) i przyswajając sobie metodę przeżywania chrześcijaństwa, jaką wypracował sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

I jeszcze mała informacja porządkowa. Ta wiadomość jest 350. na naszej stronie. Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy do nas zaglądają w internetową przestrzeń. Odtąd dla porządku będziemy numerować kolejne wiadomości.

Podobne