35. Zielona trawka w lutym

20 LUTEGO 2007
admin

Tego dnia, jeden raz do roku profesorowie zapraszani byli na kawę do seniorów. Niektórzy niezbyt chętnie opuszczali sale wykładowe. Wiele radości przy tym było, nie tylko dla kleryków. O tym, że święto jest w seminarium świadczył uroczysty obiad i deser, którym były lody. Centralnym punktem tego dnia była wieczorna sztuka.

Klerycy z V roku oraz nieliczni młodsi bracia wcielili się w rolę księży przełożonych i profesorów. W tym roku ?trawka? wpisana w scenerię średniowiecznego zamku. Na sztukę przybyli księża biskupi oraz księża profesorowie i absolwenci naszego seminarium. Podstawą przedstawienia jak zawsze były stroje, które alumni wypożyczyli z jednego z warszawskich teatrów. Wiele radości przysporzyły teksty naszych przełożonych, niejednokrotnie wypaczone przez naszych „aktorów”. Artyści wykorzystali paramenty techniczne, prezentując zdjęcia i filmiki z księżmi granych na scenie.

Jest to jeden dzień w roku, kiedy księża przełożeni mogą zobaczyć, jak alumni ich postrzegają. Następna „Zielona Trawka” już za rok.

Podobne