325. II turnus rekolekcji dla kandydatów na lektorów

30 SIERPNIA 2013

Przez cztery dni wspólnymi siłami chłopcy poznawali tajniki swojej przyszłej posługi. Rozważali Pismo św., jego treść, budowę oraz przesłanie. Zdobywali także konieczną wiedzę z zakresu liturgii, uczyli się śpiewać oraz wyraźnie i dobitnie odczytywać lekcje mszalne. Kosztowało to niemało wysiłku i stresu, ale nasi podopieczni okazali się bardzo dzielni i trzeba przyznać, że szło im całkiem nieźle. Oprócz tego wszyscy uczestniczyli w programie duchowym, biorąc udział we Mszach św., sakramencie pokuty i pojednania i różnych modlitwach. Opiekę nad chłopcami podjęli klerycy naszego WSD.

We wtorek z kandydatami na lektorów spotkał się J. E. Ks. Bp Andrzej F. Dziuba. Ksiądz Biskup Ordynariusz odprawił Mszę św. i wygłosił homilię. Potem przyszedł czas na wspólne śniadanie i rozmowę z uczestnikami rekolekcji.

Ostatniego dnia odbyły się egzaminy z czterech przedmiotów (Pismo św., liturgika, śpiew i dykcja). Klerycy zamienili się na ten czas w profesorów, a kandydaci mogli poczuć się przez chwilę jak studenci, mieli bowiem swoje indeksy i zaliczali kolejne przedmioty. Ostatecznie wszyscy szczęśliwie zdali sesję z wynikiem pozytywnym. Po zakończeniu i wspólnym obiedzie nasi podopieczni rozjechali się do swoich domów.

Dziękujemy wszystkim kandydatom na lektorów za przybycie do naszego Seminarium. Życzymy Wam, byście Waszą przyszłą posługę wykonywali przede wszystkim dla samego Jezusa, bo bez osobistej relacji z Nim, to wszystko czego nauczyliście się podczas wykładów i co przeżyliście na rekolekcjach nie miałoby większego sensu.

Do zobaczenia w październiku na uroczystej promocji lektorskiej w naszej seminaryjnej kaplicy.

+Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!