321. Zakończenie roku akademickiego 2012/2013

21 CZERWCA 2013
admin

Podczas Mszy świętej na wspólnej modlitwie byli także obecni: Ksiądz Biskup Senior Alojzy Orszulik, pierwszy biskup łowicki, Ksiądz Biskup pomocniczy Józef Zawitkowski, księża przełożeni, moderatorzy, profesorowie i spowiednicy, siostry zakonne i pracownicy świeccy naszego Seminarium oraz alumni i pięciu tegorocznych neoprezbiterów.

Homilię do zebranych wygłosił Jego Magnificencja, ks. dr Sławomir Wasilewski, Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu.

Druga część uroczystości miała miejsce w auli seminaryjnej, gdzie podsumowano miniony rok akademicki. Ksiądz Biskup Ordynariusz wręczył Księżom Neoprezbiterom dyplomy ukończenia studiów magisterskich. Z okazji 85 rocznicy urodzin i imienin Księdza Biskupa Alojzego Orszulika wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu złożyła Jubilatowi i Solenizantowi życzenia. Następnie wszyscy udali się na obiad do refektarza seminaryjnego. Po obiedzie odbyły się obrady sesji profesorskiej.

Zapraszamy również do odsłuchania rozmów z Księdzem Biskupem Andrzejem Franciszkiem Dziubą i ks. dr Sławomirem Wasilewskim, Rektorem Wyższego Seminarium Duchownego, które zostały umieszczone na stronie Radio Victoria. Aby wysłuchać nagrań wystarczy kliknąć na poniższy link.

www.radiovictoria.pl/aktualnosci/5187

Podobne