307. IX Diecezjalne Czuwanie Modlitewne w intencji powołań w Mszczonowie

20 KWIETNIA 2013

Tegoroczne spotkanie zorganizowane pod hasłem: Powierz Panu swoją drogę (Ps 37,5) miało miejsce w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Mszczonowie. Uczestniczył w nim ks. bp Ordynariusz Andrzej F. Dziuba, ks. biskup senior Alojzy Orszulik, przełożeni i alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, kapłani, siostry zakonne, wierni, a przede wszystkim młodzież. Podczas czuwania zebrani zgromadzeni w świątyni mogli wysłuchać kilku świadectw opisujących podjęcie decyzji pójścia za Jezusem oraz refleksje powołaniowe przeplecione fragmentami Słowa Bożego.

Kolejnym, centralnym punktem czuwania była wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której każdy z uczestników mógł usłyszeć fragment orędzia Ojca Św. Benedykta XVI na 50 Światowy Dzień Modlitw o powołania. Na zakończenie spotkania ks. bp Andrzej Franciszek Dziuba udzielił wszystkim uroczystego błogosławieństwa, a gospodarz miejsca, ks. proboszcz Tadeusz Przybylski zaprosił na agapę, która odbyła się na lodowisku przy zespole rekreacyjnym Termy Mszczonów.

„Jubileuszowe” X Czuwanie Modlitewne w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego już za rok, niedaleko Seminarium, w parafii p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Łowiczu (Korabka).