306. Dzień Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu

19 KWIETNIA 2013

W czasie pięciokilometrowej pieszej drogi do Sanktuarium rozważaliśmy tajemnice różańca świętego, dziękując Bogu za dar własnych powołań i otrzymane łaski. Uwieńczeniem naszego pielgrzymiego trudu była uroczysta Msza święta pod przewodnictwem J.E. ks. bpa Andrzeja F. Dziuby. Podczas Eucharystii homilię wygłosił ks. bp J. Zawitkowski. Po wspólnej modlitwie zostaliśmy zaproszeni na obiad zorganizowany przez mieszkańców parafii Mąkolice.

Druga część Dnia Seminaryjnego odbyła się w budynku WSD w Łowiczu. O godz. 17.30 księża biskupi, przełożeni, moderatorzy, spowiednicy, pracownicy i alumni Seminarium spotkali się na uroczystej modlitwie nieszporami, której przewodniczył ksiądz rektor. Ostatnim punktem naszego świętowania była wspólna kolacja w seminaryjnym refektarzu.

W imieniu całej naszej wspólnoty seminaryjnej pragniemy jeszcze raz złożyć wyrazy wdzięczności ks. kan. Janowi Krysikowi, proboszczowi parafii Mąkolice, oraz wszystkim Parafianom za okazane dobro i serdeczność. Życzymy Wam wszystkim opieki Matki Najświętszej, by prowadziła Was do zbawienia, które możemy odnaleźć w osobie jej Syna – Jezusa Chrystusa.

Przełożeni i alumni WSD w Łowiczu